T.C. Burgaz Başkonsolosluğu

Burgaz Konsolosluk

  Genel Bilgiler

  T.C. Burgaz Başkonsolosluğu

  Çalışma Saatleri
  Pazartesi - Cuma
  08:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00

  Saat farkı: kış TS + 3, yaz TS + 2
  Tatil Günleri 2018
  1.1.2018 Yılbaşı
  8.3.2018 Uluslararası Kadınlar Günü
  21.3.2018 22.3.2018 Bahar Bayramı (Nevruz Bayramı)
  18.5.2018 Anayasa ve Bayrak Günü
  27.9.2018 Bağımsızlık Günü
  6.10.2018 Hatıra Günü
  12.12.2018 Tarafsızlık Günü

  Konsolosluk Messenger
  Facebook Paylaşımları

  9 Eylül 1982’de Burgaz’da şehit edilen diplomatımız Bora Süelkan’ın şehit edildiği evinin önüne Bakan Yardımcımız Sayın Faruk Kaymakcı ve Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy’un katılımlarıyla çelenk bırakılmıştır. ... Daha fazlaDaha az

  9 Eylül 1982’de Burgaz’da şehit edilen diplomatımız Bora Süelkan’ın şehit edildiği evinin önüne Bakan Yardımcımız Sayın Faruk Kaymakcı ve Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy’un katılımlarıyla çelenk bırakılmıştır.

   

  Facebook ta yorum yap

  Bu celeki bana dikiyorsunuz herhalde aylamin yklşnı eşim burgazda tekbaşna otlde vize bekliyoruzu cocuklar biri 6biri 16t aylk ane sutü emen bir cocuk ve halen biz o parcalanmş ayle vize bekliyoruzu herşeyimiz tam olmasna ramen ayle birleşim vizası bumu insank bumu calşma coocua deyer ayleye deyer cldracammm artkkk hani adalett bumu lütven cevap verin

  9 Eylül 1982’de Burgaz’da şehit edilen diplomatımız Bora Süelkan anısına Burgaz Başkonsolosluğumuz yerleşkesine inşa edilen anıtın açılışı Bakan Yardımcımız Sayın Faruk Kaymakcı tarafından yapılmıştır. Açılış töreninde Bakan Yardımcımız ve Sofya Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy anıta çelenk bırakmışlardır. ... Daha fazlaDaha az

  9 Eylül 1982’de Burgaz’da şehit edilen diplomatımız Bora Süelkan anısına Burgaz Başkonsolosluğumuz yerleşkesine inşa edilen anıtın açılışı Bakan Yardımcımız Sayın Faruk Kaymakcı tarafından yapılmıştır. Açılış töreninde Bakan Yardımcımız ve Sofya Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy anıta çelenk bırakmışlardır.

   

  Facebook ta yorum yap

  Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Şehidimize allahdan rahmet dilerim eski persolunuz Mehmet Şahin

  9 Eylül İzmir’i kurtarmışsa ATALARIMIZ..hiç korkum yoktur ..yeter ki ATA sözü dinleyelim ..onun izinden gidelim ..Laik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkalım..Atatürk’ün bize bırakmış olduğu bu vatanı koruyalım..başta sizler ..!!!!!!!

  4 hafta önce

  T.C. Burgaz Başkonsolosluğu

  30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96.yıldönümünü Büyükelçiliğimizin Konutunda verdiğimiz resepsiyonda kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla andık. Sayın Cumhurbaşkanımızın Zafer Bayramı mesajını okuduk. Bu vesileyle, müttefik Bulgaristan’daki NATO Karargahında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubumuza terfi rütbesini Bulgar Komutanla birlikte taktık.

  С прием, даден в резиденцията на Посолството, чествахме 96-та годишнина от Денят на победата - 30 август. Отдадохме почит и благодарност на основателя на Републиката Гази Мустафа Кемал Ататюрк и неговите съратници. Прочетохме поздравителния адрес на президента на Турция по случай празника. По този повод, заедно с български командир връчихме пагони за повишение на служителят на Турските въоръжени сили в щаба на НАТО в съюзническа България.
  ... Daha fazlaDaha az

  4 hafta önce

  T.C. Burgaz Başkonsolosluğu

  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96. Yıldönümü vesilesiyle yayımladıkları Mesajları

  “Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.
  Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, tazimle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
  Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin bu son halkası, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.
  Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik.
  30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır.
  Türk Milleti, 15 Temmuz’da, emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.
  Tarihimizin her döneminde olduğu gibi bugün de, kendimizle birlikte umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz.
  Bu yüce gönüllülük ülkemizin zaafı değil, tam tersine en büyük güç kaynağıdır.
  Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.
  Diğer zaferlerimiz gibi, 30 Ağustos da bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğuna işaret etmektedir.
  Geçtiğimiz 16 yılda ülkemizin kat ettiği mesafe, bize bunun mümkün olduğunu göstermiştir.
  Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum.
  Türkiye’ye ve Türk Milletine güvenenlerle birlikte mutlaka bu mücadeleyi de kazanacağız.
  Bu vesileyle bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
  30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”
  ... Daha fazlaDaha az

  Twitter Paylaşımları

  We remember with respect our martyr Cemal Özen, Security Attaché of the Turkish Embassy in Paris, assassinated by the terrorist organization ASALA in Paris on 24.09.1981. #diplomats

  https://t.co/SJ6o55CoiR

  Terör örgütü ASALA tarafından 24 Eylül 1981’de şehit edilen Paris Büyükelçiliğimiz Güvenlik Ataşesi Cemal Özen’i saygı ve rahmetle anıyoruz. #şehitler

  https://t.co/lKW7GZPzQe

  Polisleri, "Bekleyin eski günler gelecek. Bunun hesabı sorulacak" diyerek tehdit etti

  Polisleri tehdit eden Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sanığı eski emniyet amiri gözaltına alındı https://t.co/oeSxEDdded

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün hücre evlerine operasyon: 17 zanlı yakalandı https://t.co/tzr9CQQbBU

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün 'mahrem askeri yapılanması'na 6 ilde operasyon https://t.co/0d3rO9wIQR

  ...върху хуманитарната дипломация. В рамките на посещението представителите на ТИКА дариха акумулаторни инвалидни колички за децата с увреждания.#GirişimciveİnsaniDışPolitika #EnterprisingandHumanitarianForeignPolicy
  #PolétrEntreprenanteetHumanitaire 3/3

  Kategori
  Konsolosluk İletişim Bilgileri
  Konsolosluk Messenger
  mood_bad
 • Henüz yorum yok.
 • chat
  Yorum ekle
  keyboard_arrow_up