T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

Hamburg Konsolosluk

  Genel Bilgiler

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu Genel Bilgiler
  Tarihi bir liman ve ticaret merkezi olan Hamburg şehriyle ilişkilerimiz Osmanlı İmparatorluğu döneminde başlamış ve diplomatik ilişkiler 1763 yılında kurulmuştur. Başkonsolosluğumuz, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra açılan ikinci Başkonsolosluk olmuş ve 1925 yılında faaliyete geçmiştir. Temsilciliğimiz, 1985 yılına kadar bugünkü Başkonsolosluk konutumuzun alt katında hizmet vermiş, görev bölgemizde yerleşik vatandaş sayısının artması üzerine ayrı bir kançılarya binasının satın alınmasıyla birlikte o günden bu yana bugünkü kançılarya binamızda faaliyetini sürdürmektedir.

  Konsolosluk Messenger
  Facebook Paylaşımları

  11 saat önce

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

  Mevlüt Çavuşoğlu
  #Venezuela’daki temaslarımızın ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın katılımıyla gerçekleşecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için #NewYork’tayız.
  ... Daha fazlaDaha az

  2 gün önce

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

  #Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ile iki anlaşma imzaladık. Venezuela’daki yatırımlarımızı artıracağız. THY’nin Karakas’a hergün sefer yapmasını istiyoruz.

  We signed two agreements with Foreign Minister Jorge Arreaza. We will increase our investments in #Venezuela. We want Turkish Airlines to fly to Caracas daily. @jaarreaza
  ... Daha fazlaDaha az

  2 gün önce

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

  #Surinam’dan sonra #Venezuela’dayız. 19 yıl aradan sonra Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk ziyareti gerçekleştiriyoruz.

  In #Venezuela following #Suriname. We are paying the first visit at the Foreign Ministerial level after 19 years.
  ... Daha fazlaDaha az

  2 gün önce

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

  #Surinam Devlet Başkanı Desire Delano Bouterse’ye Latin Amerika ve Karayipler açılımımızda Surinam’a verdiğimiz önemi vurguladık.

  Underlined the importance we attach to #Suriname within our outreach policy to Latin America and the Caribbean, at our meeting with President Desire Delano Bouterse.
  ... Daha fazlaDaha az

  2 gün önce

  T.C. Hamburg Başkonsolosluğu

  Ülkemizden #Surinam’a Dışişleri Bakanı düzeyinde ilk ziyareti gerçekleştirmek üzere başkent Paramaribo’dayız.

  We are in Paramaribo, the capital of #Suriname, to pay the first ever visit at the Foreign Ministerial level from #Turkey.
  ... Daha fazlaDaha az

  Twitter Paylaşımları

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA EURO 2024 adaylığı için sunduğu dosyada Atatürk Olimpiyat Stadyumu ve Ankara Stadyumu projesinin animasyon filmleri yer aldı.

  https://t.co/jTG5rUxPl4

  Almanya’daki temaslarımıza muhatap bakanlarımızla yaptığımız ortak basın toplantısı ve @setavakfi Berlin tarafından düzenlenen panel’le devam ettik @BeratAlbayrak @fatih_donmez

  Deutsch-türkische Beratungen in Berlin: Bundesfinanzminister @OlafScholz und Bundeswirtschaftsminister @peteraltmaier empfangen türkische Ministerdelegation im BMF: Finanzminister @BeratAlbayrak, Energieminister Fatih Dönmez, Handelsministerin Ruhsar @pekcan #bilaterals🇩🇪🇹🇷

  #Venezuela’daki temaslarımızın ardından Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan ‘ın katılımıyla gerçekleşecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için #NewYork’tayız.

  Kategori
  Etiketler
  Çalışma Saatleri

  Cuma 8:30AM---12PM
  Cumartesi Kapalı
  Pazar Kapalı
  Pazartesi 8:30AM---12PM
  Salı 8:30AM---12PM
  Çarşamba 8:30AM---12PM
  Perşembe 8:30AM---12PM.

  Konsolosluk İletişim Bilgileri
  Konsolosluk Messenger
  mood_bad
 • Henüz yorum yok.
 • chat
  Yorum ekle
  keyboard_arrow_up