Site Kullanım Koşulları

Site Kullanım Şartları

YOKYOK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Lütfen, sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz.
Eğer aşağıda belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen sitemizi kullanmayınız. Siteyi kullanmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelir. YokYok.com aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

YokYok.com ’da sunulan içerikler kişisel kullanımınız içindir. YokYok.com’un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya YokYok.com’un izni olmadan link vermek yasaktır.

Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı ilgili anlaşmalar gereği YokYok.com’da olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması yasaktır.

YokYok.com her türlü eleştiri ve yorumlarınıza açıktır. Sitemize iletilen tüm eleştiri ve yorumlar mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir. Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik her türlü çaba gösterilmektedir.
* Siteye ücretsiz ilan vermek için üyelik zorunlu değildir. Üyelik oldukça hızlı ve kolaydır.
* Yasal olan ve Yasaklı Ürünler dışında her tür ilan verebilirsiniz. Yasaklı ürünlerin ilanlarında ilan yükümlülüğü ilan verene aittir.
Sitemize verilen ilanlarda, telif hakkı ve marka haklarına saygı en önemli koşuldur.
Amacı veya içeriği belli olmayan ilanlar; resimleri ilana ait olmayan, temsili ilanlar yayınlanmayabilir.
Sitemizde çift hesap açan kullanıcıların hesapları kapatılabilir.
İlanları doğru kategorilere yerleştirmeniz gerekir. Yanlış kategoriye bırakılmış ilanlar silinebilir.
İlanlarınızın başlığı ve içeriği ilanla ilgili olmalı ve açıklama kısmında ürün hakkında detayları içermelidir. Aksi taktirde yayınlanmayabilir.
İlanlara maksimum 10 resim ilave edebilirsiniz. Her resmin boyu 2MB’yi geçmemeli ve resim formatlı olmalıdır.
Resimleri ürüne ait olmayan ilanlar, fiyatı yanlış ilanlar veya fiyatı doğruyu yansıtmayan aldatıcı ilanlar silinebilir süresiz olarak siteden men alabilirsiniz.
Verdiğiniz ilanları istediğiniz zaman silebilirsiniz. Sitedeki ilanlar, siz silmediğiniz müddetçe belli bir süre sitemizde yayınlanır.
Sitemiz arama motorları tarafından indekslenmektedir. Bir ilanı bizim sitemizden silmiş olmanıza rağmen bu arama motorlarında görünebilir.  Bunun sorumluluğu bize ait değildir.
İlan verirken kullanılan ip numaraları sunucuda saklanmaktadır ve sadece yasal durumlarda kullanılacaktır.
Alışverişlerinizde lütfen dikkatli olun. Güvenli alışveriş yapabilmek için en uygun yol karşılıklı görüşüp anlaşmaktır. Güvenli alışveriş yapabilmeniz için
Sitemizde yer alan Güvenli Alışveriş Kuralları nı okuyunuz.
İlandaki telefon numarası hatalı, yasal olmayan, dolandırıcılığa yönelik, telif haklarını ihlal eden veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz ilanları bize bildiriniz.

UYARILAR VE ÖNEMLİ BİLGİLER
* Art niyetli durumlardan kaçınmak için satıcı ile yüz yüze görüşün veya güvenli ödeme seçeneklerini kullanın.
* Western Union, Moneygram ya da başka anonim servisler üzerinden asla ödeme yapmayın
* Kendi ülkeniz dışından alışveriş yapmayın. Ülke dışından çek kabul etmeyin.
* Bu internet sitesi herhangi bir alışveriş, ödeme, kayıt ya da anlaşmada taraf değildir; hiçbir teminat, aracılık hizmeti, “müşteri teminatı”, “satıcı teminatı” vs. sunmamaktadır.
* Şüpheli durumları, siteye aykırı ilan yükleyen kişileri mutlaka bize bildirin.
Site Kullanım Şartları
YokYok.com sitemiz herkese açık ilan sitesidir ve alıcı-satıcı arasında güven sağlamak için bazı algoritmalar kullanıyoruz. Aşağıda yazılı kuralları dikkatlice okuyup bunları uygularsanız, sitemizden yapacağınız alışverişlerin güvenli, sorunsuz ve hızlı gerçekleşeceğini unutmayın.

Sitemizin amacı, herkesin ilan verebileceği ve ilan arayabileceği GÜVENİLİR bir internet ilan sitesi sunmaktır.

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için kurallara uymalısınız.

Sitemizde üyelerin verdiği ilanların içerik olarak doğruluğu ilanı veren üyeye aittir. İlandaki içeriğin ve bilgilerin yanlış ve eksikliği veya yasalara aykırılığından sitemiz sorumlu değildir. Bu ilanların yasalara veya kurallara aykırılığından ilanı veren üye sorumlu tutulur. Sitemiz ilanlardan veya içeriklerinden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sitemiz, alıcı ve satıcının buluşmasını sağlayan bir ilan sitesidir ve verilen ilanlarla ilgili doğrudan ve/veya dolaylı doğan hiçbir zarardan sorumlu değildir.
Sitemiz alıcı ile satıcı arasında hiçbir işlemde taraf değildir! Sitemiz işlemlere hiçbir zaman hiçbir şekilde katılmaz. Ödeme ve nakliye konularında bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Alışveriş işlemleri konusunda herhangi bir garanti vermemekteyiz; herhangi bir emanet hizmeti vermemekteyiz, alıcı için herhangi bir “finansal koruma”, satıcı içinse herhangi bir “satıcı sertifikasyonu” sağlamıyoruz.

Sorularınız için öncelikle ilan sahibi ile irtibata geçiniz. Geçerli yasalara aykırı bir ilan veya dolandırıcılık tespit ederseniz hemen bize bildiriniz.
Yayınlanan tüm ilanlar editörlerimiz tarafından özenle kontrol edilmektedir. Ancak tüm bu özene karşın sitemizde yayınlanan yüzbinlerce ilanın tamamı güvenilir demek değildir. Genel olarak üyelerimiz satmış olduğu ürünleri zamanında gönderiyor veya almış olduğu ürünlerin ücretini anlaşma gereğince hemen ödüyorlar; ama güvenliğiniz için siz yine de güvenli alışveriş konusunda uyarılara lütfen dikkat ediniz.

Site Güvenlik Kuralları
YokYok.com herkese açık bir sitedir. Yalnızca aşağıdaki durumlarda, site yönetimi kullanımı engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar.
Düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda,
* Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda,
* Üyelere verilen kullanıcı adı, şifre, üye numarası gibi bilgilerin, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması durumunda,
* Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması durumunda.

Yorumlar

Yorum ekle

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • chat
    Yorum ekle
    keyboard_arrow_up